Пожар во куќа во Ваташа

Од:

Пожар зафати куќа во кавадаречкото село Ваташа. Според првичните информации, најверојатно причината е заборавен електричен уред.

Според очевидци благодарение на брзата интервенција на Територијалната противпожарна единица, огнот бил спречен да се прошири на цела куќа и други објекти во близина.

Од пожарната служба велат дека на терен интервенирале две возила и шестмина пожарникари.

Би можело да ве интересира

Во четири наутро се запалила кујната во затворот Идризово, повреден е вработен

Жарко Настоски

Изгоре камионска приколка со картонска амбалажа во селото Куклиш

Ана Ололовска

Изгоре штала со неколку грла добиток во скопското Вражале

Жарко Настоски

Истрага за запален автомобил во Сарај, притвор од 30 дена за осомничениот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Гореше куќа во Тафталиџе 2, близу Партизанска

Ландов

ВИДЕО: Уништени домови во големиот пожар што беснее во Австралија

Катерина Павлова-Николовска