Пожар во Идризово, изгореа три соби

Од:

Во СВР Скопје вчера е пријавено дека во село Идризово, скопско, во куќа сопственост на М.Ѓ.(50), настанал пожар во кој биле опожарени три соби.

Повредени лица нема. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Скопје. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Почина жената која беше повредена во пожар во Чачак

13 лица загинаа во пожар во хостел во Казахстан

Горан Наумовски

Во пожар загина 78-годишен маж

Горан Наумовски

Изгоре стан во Струмица

Се испитува колку се загадени воздухот и почвата – Изгореа 14 тони хемикалии во Фалише

Анита Петровска Рајковиќ

Медицинска помош за четворица пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот во близина на тетовско Фалише