ВИДЕО: Пожар над Клиниката за детски болести „Козле“

Од:

Пожар попладнево избувна над Клинката за детски болести „Козле“.

Командантот на противпожарната бригада Владимир Симоновски за „А1он“ потврди дека три противпожарни возила се излезени на терен и се обидуваат да се справат со огнените јазици и да го изгаснат пожарот.

Засега не е познато што го предизвикало пожарот, а Симоновски повеќе информации најави за подоцна.

Граѓани кои живеат во близина на Клинката, до „А1он“ испратија фотографија по интервенцијата на противпожарните екипи и потврдија дека пожарот е локализиран.

Васко Маглешов

Би можело да ве интересира

Четири шумски пожари во Грција

Пожари во Албанија, Мета бара итни мерки од надлежните

Бразилската војска подготвена да ја одбрани Амазонија

Најмалку 30 исчезнати откако се запали траект во близина на Јава

Пожарите во Амазонија предизвикани од човечки фактор, тврдат еколози

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување