ВИДЕО: Пожар на Клиниката за радиологија, евакуирани вработените и пациентите

Од:

Сите вработени и пациенти од Клиниката за радиологија се евакуирани откако пред еден час избувнал пожар во една од просториите на клиниката.

Шест противпожарни возила интервенираат за да го изгаснат пожарот.

Според првичните информации, нема повредени лица, а штетата што е настаната е мала.

Од Противпожарната служба во Скопје за „А1он“ велат дека се уште немаат причини за тоа како настанал пожарот, кој избувнал во една од просториите каде што се чувале хемикалии.

Според нив, пожарот е ставен под контрола и штетата е незначителна.

Би можело да ве интересира

Осум лица се примени во болница по пожар во трговски центар во Пеќ

Горан Наумовски

Голем пожар во трговскиот центар „Елкос“ во Пеќ

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожарникарите во Шпанија гаснат огромен пожар, илјадници луѓе се евакуирани

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска