Повторно земјотрес во Охрид и Ресен

Од:

Земјотрес со јачина од 2.9 степени по Рихтерова скала почувствуван е вечерва во 22.34 часот во охридско-преспанскиот регион.

Епицентарот со длабочина од 2 километри е на 3 километри од Ресен, односно 1 километар од Јанковец.

Потресот го почувствуваа жителите на охридско-преспанскиот регион каде во изминатиов месец имаше над 1400 потреси.

Би можело да ве интересира

Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката

Ана Ололовска

Тура низ Скопје инспирирана од книгата „Мистериозниот град под калето“

Ана Ололовска

Традиционална крводарителска акција во знак на сеќавање на катастрофалниот земјотрес во Скопје

Ана Ололовска

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Ана Ололовска

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Ана Ололовска

Испаничени граѓани бегаа од Капитол Мол додека се тресеше од земјотресот

Емир Латифовиќ