Повторно отворен Граничниот премин Евзони

Од:

Граничниот премин Евзони на македонско-грчката граница, утрово е повторно отворен за секаков вид сообраќај за влез и излез од земјата.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека според информациите добиени од Република Грција граничниот премин кој поради штрајк на грчките цариници беше затворен од вчера од 5 часот, е отворен утринава од 05.30 часот.

Би можело да ве интересира

Преминот Евзони од утре ќе биде отворен 24 часа

Жарко Настоски

Правилата за влез во Грција продолжени до 31 мај

Катерина Павлова-Николовска

Одлуката за влез на македонските државјани во Грција официјално во сила, излезе во Службен весник

Жарко Настоски

Дозволен е влез во Грција, надминат проблемот на граничниот премин

Кристијан Ландов

Османи: Се чека на формална одлука од грчката Влада за отворање на границата

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Сите кои чекаа за влез во Грција се враќаат назад, дозволата од Атина би стигнала на полноќ или утре