Повредено девојче во тешка сообраќајка на Качанички пат

Од:

При тешка сообраќајка помеѓу два автомобили марка „голф“ на Качанички пат со скршеница на потколеница се здоби малолетно девојче.

При интервенција на противпожарните екипи девојчето било ослободено од хаварисаното возило.

Увид на местото на несреќата врши СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

ОЈО: Еден обвинет за убиство и за обид за убиство кај Шишево

Ана Ололовска

Две мртви тела пронајдени во стан во Велес

Ана Ололовска

Жител на Горно Коњаре осомничен за обид за убиство и за напад врз полициски службеници

Ана Ололовска

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Ана Ололовска