Повредени 10 лица, 14 сообраќајки за 24 часа во Скопје

Десет лица се здобиле со телесни повреди во шест од вкупно 14 евидентирани сообраќајни незгоди во изминатите 24 часа. Во осум од сообраќајките е причинета материјална штета, покажува евиденцијата на сообраќајната полиција.

Со помош на специјалното возило „Пајак“ во текот на изминатиот ден отстранети се 85 возила.

Според најавата во МВР, денеска со почеток во 10:00 часот поранешни вработени на фабриката „Охис“ ќе одржат   мирен  протест пред зградата на Владата на Република Македонија на бул. „Илинден“.

Би можело да ве интересира

Седум лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Пет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Во Скопје вчера санкционирани 48 возачи за пребрзо возење, тешко повреден патник во автобус

Ана Ололовска

Полицијата казни 80 возачи за брзо возење вчера во Скопје

Ана Ололовска

Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Ана Ололовска

На Богородица и Дојран се чека половина час

Ана Ололовска

Leave a Comment

nineteen − 5 =