Повредена жената која се преврти со автомобил на патот кон Орман, полицијата прави увид

Од:

Повредна е жената која утрово се преврти со автомобил на патот кон Орман во скопско Волково. Таа сама ја пријавила сообраќајката. Полицијата прави увид на местото на несреќата.

„На 24.01.2021 во СВР Скопје, П.П. пријавила дека на локален пат с.Волково кон с.Орман упаравувајќи го нејзиното патничко моторно возило ’Опел’ со скопски регистарски ознаки излетала од патот и се здобила со повреди. Полициски службеници од СВР Скопје се излезени на местото на настанот“, велат од МВР.

Фотографии од превртената кола утрово беа објавени на фејсбук-страницата Ѓорче Петров, а во коментари граѓаните предупредија дека патот бил замрзнат и апелираа да се вози внимателно.

Би можело да ве интересира

Тројца повредени во сообраќајка на патот Куманово-Свети Николе

Ана Ололовска

Тепачка во Влае: Им го попречиле патот и им го искршиле автомобилот

Искра Манојлоска

Уважена жалбата на ОЈО Скопје за условната осуда за сообраќајката кај Млечен ресторан, осудениот доби две години затвор

Ана Ололовска

Наташа Димитриевска задоволна од одлуката на Апелациониот суд за ефективна казна затвор

Ана Ололовска

Тинејџер од Опае ја предизвикал сообраќајката во Куманово – итајќи со „Опел“, се забил во три паркирани коли

Жарко Настоски

Тешка сообраќајка во Куманово – една кола превртена, една заглави во оградата на Бедински мост

Жарко Настоски