Повредена 18-годишна девојка откако во неа удрил возач на голф

Од:

Осумнаесетгодишна девојка од Тетово е тешко повредена во сообраќајна несреќа на булеварот „Видео Смилевски-Бато“, вчера околу 18:30 часот, откако во неа удрило патничко моторно возило „фолкваген голф“ со тетовски регистарски ознаки.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, во Т.А (18) удрил 47-годишниот Ш. Х. од Вејце кој управувал со „голфот“.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 18-годишната девојка, која потоа била пренесена во болницата во Тетово, соопшти денеска МВР.

Увид на местото на сообраќајката извршила екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Извршен увид на сообраќајката во која загина мигрант, се трага по возачот на „фолксвагенот“

Ана Ололовска

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Ана Ололовска

Еден загинат, 11 мигранти во болница во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино

Татјана Ташкова

Обвинителството бара куќен притвор за скопјанец кај кој се пронајдени 73 куршуми

Возило со мигранти удрило во камион и се самозапалило

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана