Посебен сообраќаен режим за Задушница во Бутел, Камник и Ѓорче Петров

Од:

По повод верскиот празник Задушница во текот на утрешниот ден, 14 јуни, како и во деновите од викендот, 15 и 16 јуни, во периодот од 06 до 16 часот во реоните на гробиштата во Бутел, во Камник и во Ѓорче Петров, каде се очекува зголемен интензитет на сообраќајот, од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе бидат преземени посебни мерки за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот во посочените реони.

МВР ги информира граѓаните дека сообраќајот ќе се одвива во една насока (кружно) односно сите возила ќе се упатуваат по улица „Александар Урдаревски” во продолжение по локален пат за село Мирковци до влезот за гробиштата на ул.„Боца Иванова” и излегување на ул.„Александар Урдаревски”.

По потреба сообраќајот ќе биде пренасочен и на гробишта Ѓорче Петров по ул.„Црногорска“, а на гробишта „Камник“ по ул.„Јужноморавски Бригади“ и ул.„Роман Каскалиевиќ“.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници и да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи, како и сообраќајната регулатива за променетиот режим на сообраќај.

Би можело да ве интересира

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одбележување на Илинден

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Поради градежните зафати изменета трасата на автобуската линија број 9

Ана Ололовска

Во Скопје изминатиот викенд 28 сообраќајки, четворица потешко повредени

Ана Ололовска

Над 200 казнети возачи во Скопје: брзо возење, алкохол…

Ана Ололовска

Привремен сообраќаен режим на дел од улицата „Лазар Личеноски“

Ана Ололовска