Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одбележување на Илинден

Од:

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје утре од 9 часот поради одбележувањето на празникот Илинден ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во Скопје, при што за сообраќај ќе биде затворен потегот од крстосницата меѓу улицата „11-ти Октомври“ и булеварот „Кочо Рацин“ до крстосницата меѓу улицата „Даме Груев“, улицата „Васил Главинов“ и улицата „Димитрија Чуповски“ и од крстосницата меѓу улицата „Даме Груев“, улицата „Македонија“, улицата „Филип Втори Македонски“ до улицата „Кеј 13-ти Ноември“.

Од МВР соопштија дека утре од 5 до 14 часот на улицата „Беласица“ и од 14 до 18 часот на улицата „Самоилова“ (виадукт кај стоковна куќа Мост) во Скопје, во организација на Друштво за филмска продукција „Фокус Покус Филмс“ од Скопје, ќе се снима филм, поради што Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот, а сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвиваат настаните.

Би можело да ве интересира

„Лајка“ ќе ја презентира програмата за работа по реакциите во јавноста

Ана Ололовска

Расчистена депониjата под Кале, сопствениците задолжени да jа чистат парцелата

А1он

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Ана Ололовска

Шилегов: Во мојата визија Скопје го гледам како зелен град со повеќе зелени површини

Ана Ололовска

Во декември 40,6 илјади туристи ја посетиле земјава, најмногу во Скопје

Скопје рангирано во две категории на „фДи“ Магазинот за европски градови и региони на иднината за 2020/21

Ана Ололовска