Посебен режим на сообраќај утре во општина Аеродром

Од:

Поради најавен ракометен натпревар утре, со почеток во 18 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на територија на општина Аеродром.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, по потреба сообраќајот ќе се пренасочува од крстосницата на булевар „Србија“ со булевар „АСНОМ“ кон СЦ „Јане Сандански“ и од крстосница на булевар „Јане Сандански“ и улицата „Васко Карангелески“ кон СЦ „Јане Сандански“.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Би можело да ве интересира

Жена од Аеродром е пронајдена почината во својот дом

Успешните од дијаспората да напишат мотивациско писмо зошто сакаат брза лента на аеродромите – Османи повторно дели МКарта

Орце Костов

Обид за убиство во Нови Сад: Во напуштена куќа двапати избоден маж во стомакот

Горан Наумовски

Во Охрид наредните денови посебен сообраќаен режим и засилени безбедносни мерки

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

17-годишни девојчиња од Скопје повикани во полиција – на ТикТок се заканувале на соученичка

Анита Петровска Рајковиќ