Посебен режим на сообраќај утре и задутре во Скопје, поради посетата на Урсула фон дер Лајен

Од:

Од Министерството за внатрешни работи најавуваат дека утре и задутре во Скопје ќе има посебен сообраќаен режим.

„На 28.09.2021 (вторник) и 29.09.2021(среда) во официјална посета на Република Северна Македонија ќе биде делегација предводена од претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен. Од тие причини Секторот за внатрешни работи Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје. Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Повеќе сообраќајни казни во Тиквешијата годинава, помалку несреќи и жртви

Ана Ололовска

Санкционирани 166 возачи во Скопје, 31 за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 196 возачи за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 25 возачи за затемнети стакла

Ана Ололовска

Изречени 394 санкции за брзо возење на територијата на цела држава

Ана Ололовска

Санкционирани 119 возачи во Скопје

Ана Ололовска