Посебен режим на движење за лицата со попреченост за полицискиот час

Од:

Владата на денешната 38-ма седница дозволи посебен режим на движење за лицата со попреченост.

За овие наши граѓани нема да важи забраната за движење во периодот од 19:00 до 20:00 часот, од понеделник до петок, а во деновите на викенд од 11:00 до 13:00 часот.

Оваа мерка за дозвола на движење за лицата со попреченост се однесува и на лицата што ги придружуваат овие граѓани за време на дозволеното движење во наведените временски периоди.

Би можело да ве интересира

Човек ја гаѓал Владата со јајца

А1он

Влада: За продолжениот викенд се забранува работа за текстилните и кожарските фабрики во Штип

А1он

Селекцијата за Спортската академија ќе се врши на отворени терени, дезинфекција на реквизитите по секоја употреба

Ана Ололовска

Протокол за работни места: Редовно миење и дезинфицирање и физичко растојание меѓу вработените

Ана Ололовска

Граѓаните не треба да аплицираат за домашната платежна картичка, проверка ќе прават на веб-страницата kupuvamdomasno.gov.mk

Ана Ололовска

Царовска: Инспекторите во зајакнати контроли, работниците и компаниите да ги почитуваат протоколите

Ана Ололовска