„Порше“ излета во Аеродром, повредени пет девојки

Од:

Пет девојки на 18 и на 19 години, од кои две потешко се повредени откако ноќеска, 25 минути по 3 часот „Порше“ со скопски регистарски таблички кое го управувала една од потешко повредените излетало од патот на крстосницата меѓу улиците „Симеон Кавракиров“ и „Венијамин Мачуковски“ и во Мичурин во скопската населба Аеродром.

19-годишната девојка која го возела автомобилот и уште една 18-годишна девојка се потешко повредени.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Ц. и сопатничката С.П.(18), а со телесни повреди се здобиле уште три сопатнички Ј.М.(18), Е.Б.(18) и АМ.К.(18) сите од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, информираше МВР.

Би можело да ве интересира

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби

Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски