Поранешна полицајка од Охрид пронајдена мртва во својот дом

Од:

Поранешна полицајка е пронајдена мртва во нејзиниот дом. Безживотното тело го нашле членови на нејзиното семејство, дознава „А1он“. Засега, причините за смртта не се познати. Од МВР велат дека увидот и натаму трае.

dobivaj vesti na viber

„Околу 16 часот е добиена информација за пронајдено безживотно тело во стан во Охрид. Се уште трае увидот на местото на настанот“, вели Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.

Неофицијално, починатата била припадник на охридската полиција до пред четири години. Нејзини колеги за „А1он“ велат дека до моментот кога била работно ангажирана имаат само пофални зборови за нејзината професионалност.

Телото на поранешната полицајка ќе биде даде на обдукција.

Би можело да ве интересира

Пливачи со години не добивале награди од охридскиот маратон, Пецаков им пратил покани и чека одговори

Кристијан Ландов

Приведен крадец од тетовско, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Ана Ололовска

Приведен крадец во Прилеп, фатен на дело

Горан Наумовски

Приведени дилери од Гостивар, пронајден хероин

Горан Наумовски

МВР заплени дрога во вредност од околу 800.000 евра, приведени 5 лица

Горан Наумовски