Поради судир на три возила во прекин сообраќајот на патот Делчево-Пехчево

Од:

Поради сообраќајна несреќа вечерва во прекин е сообраќајот на патот Делчево – Пехчево во близина на село Црник.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајката како што информираат возачи кои сообраќале на споменатиот патен правец се случила помеѓу три возила, од кои едно со странски регистерски таблички и две со македонски регистерски таблички.

Возачите очевидци како причина за сообраќајката го наведуваат можното одбегнување на одрон по што дошло до судир на возилата.

Полицијата врши увид на местото на настанот, а повеќе информации за причините за сообраќајната несреќа најавија во текот на утрешниот ден.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

ВИДЕО: Побарана повисока казна за возачот кој го усмрти битолчанецот Оливер, братот на покојниот повика на разумно постапување

Кристијан Ландов

(Интервју) Братот на загинатиот пешак: Имам многу што да му кажам на убиецот, боли што кражба на ќебапи е поценета од смртта на брат ми

Кристијан Ландов