Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Од:

Поради сообраќајна незгода, патниот правец од село Прждево кон Демир Капија е затворен за сообраќај во двата правци, информираат од АМСМ.

Како што посочуваат, патот е затворен од 12.10 часот.

Би можело да ве интересира

Девет државјани на Украина се повредени во сообраќајна несреќа во Полска

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Трагедија кај Књажевац: Двајца пијани млади момчиња предизвикаа сообраќајка во која загина девојка

Верижен судир на четири возила кај скопската Железничка станица

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија

Автобус тешко повреди жена

Горан Наумовски