Поради меѓусебно недоразбирање: Скопјанка истепа две години постара сограѓанка

Од:

45-годишна жена истепа две години постара сограѓанска во скопска Гази Баба, информира полицијата.

Рано утрово, во СВР Скопје, Б.А.(47) од Скопје пријавила дека на 30.5.2023 околу 22.45 часот на подрачјето на Гази Баба, поради претходни недоразбирања, била физички нападната од 45-годишната А.Т. од Скопје.

Според полицијата, по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

(ВИДЕО) Во Аргентина: Се степаа хулигани и полицијата, се спасуваа деца од стадион

(ВИДЕО) Босанка со пендрек во кафеана го нападна сопругот и неговата љубовница

Горан Наумовски

Се истепаa двајца скопјани, па заедно завршија во болница

Горан Наумовски

Олимписки шампион заврши крвав поради љубовен триаголник

Келнер од Србија бараше плата, газдата брутално го претепа: „Ќе те убијам и ќе те закопам“

Горан Наумовски