Поради дефект без парно греење корисници од Тафталиџе

Од:

Поради дефект на топлификациската мрежа од 15 часот попладнево без парно греење се дел од корисниците во населба Тафталиџе, во близина на Катастарот.

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по известувањето од Балкан Енерџи Груп – Скопје информира дека поради дефект на топлификациската мрежа, од 15:00 часот денеска без парно греење па се до отстранување на дефектот ќе останат корисници во дел од населбата Тафталиџе.

Во соопштението од РЦУК-Скопје посочуваат дека без парно греење се корисниците од улиците „Њуделхиска“ бр. 2, 4 и 6, „Дрезденска“ бр. 15 и бр. 19, „Наум Евро“ и „Римска“.

Би можело да ве интересира

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

МВР уапси скопјанец: Уценувал познаничка со наводни компромитирачки фотографии

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер