Полицискиот час во недела ќе почне во 11 утрото и ќе трае до вторник

Од:

Владата на денешната седница одлучи дека е потребна зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд.

„Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05 часот.

Во сабота, на 23 мај, забраната за движење останува иста како и за сите други денови, од 19 часот до 05 часот наутро“, соопшти техничкиот премиер Оливер Спасовски преку Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Полицијата ги пронајде снимките од кафеаната каде беше Мицкоски, иако газдата тврдеше дека се украдени

Кристијан Ландов

Илјадници скопјани рашетани низ градот, охриѓани во карантин бидејќи се плашат дека заразата стигна

Кристијан Ландов

Нов случај во Дебар, градоначалникот најави дека полицијата ќе мери температура на сите кои ќе влегуваат во градот

Кристијан Ландов

Ноќеска без прекршување на полицискиот час во Тетовско

Ана Ололовска

Осум нови случаи на Ковид-19 во Гостиварско

Ана Ололовска

Портпаролот на СДСМ, Кузеска, негативна на коронавирус

Ана Ололовска