Полициски службеник повреден од возило во движење

Вчера во 14:55 часот во СВР Скопје, на булевар „Никола Карев“, при преземање на службени дејствија за запирање на патничко возило „Фолксваген“, возачот на возилото А.С. (25) од Скопје не застанал и со возилото го удрил полицискиот службеник во левата рака.

По преземени мерки А.С. е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кавадарчанец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

Повредена 18-годишна девојка откако во неа удрил возач на голф

Ана Ололовска

Приведени Кинезите кои со сатар бркаа скопјанец низ Лептокарија

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

15-годишно девојче од Прилеп паднало во провалија

Ана Ололовска

Со хеликоптер извлечено 15-годишно девојче од Селечка Планина кај Прилеп