Полициски службеници спасија девет лица кои се изгубиле на Попова Шапка

Од:

Денеска во 10 часот и 30 минути, двајца тетовци на возраст од 15 и 19 години во СВР Тетово пријавиле дека поради неповолните временски услови и густата магла на Попова Шапка, во близина на новиот ГЕ ски-лифт, каде се искачиле да скијаат, се изгубиле и потоа не знаеле каде точно се наоѓаат, информира МВР.

– Полициски службеници од Полициското одделение Попова Шапка и екипи од „Елем Турс“ веднаш презеле соодветни мерки за нивно пронаоѓање и ги пронашле двајцата тетовци, како и уште 7 други лица од Скопје, Куманово и соседно Косово кои, исто така, се изгубиле во тој реон, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Деветте лица на возраст од 15 до 45 години, околу 12 часот и 30 минути се безбедно вратени.

Би можело да ве интересира

Наставничка истепа ученик во основно училиште во Гостивар

Ана Ололовска

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

Ана Ололовска

ЗНМ и МВР со протокол за безбедност на новинарите на интернет

ВИДЕО: Врие од лажни наградни игри, а МВР тешко им влегува во трага на измамниците

Петар Клинчарски

Пронајдена дрога во Прилеп, приведено едно лице

Ана Ололовска

Триесетдневен притвор за гостиварецот кај кого беше најдена поголема количина кокаин

Ана Ололовска