Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

Од:

Пронајдена дрога и деветмина приведени, ова е билансот од ноќешната полициска акција во угостителски објекти во Скопје.

– На 23/24.05.2024 од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје постапено е по план на СВР Скопје, при што извршена е контрола во повеќе угостителски објекти. При тоа лишени од слобода се девет лица, кај кои била пронајдена дрога. При преглед кај К.Л. (31), П.З. (31) и Б.Д. (30) пронајдена е бела прашкаста материја, кај Г.Џ. (30), Л.М. (22), Ж.Ј.(33), А.Ш. (27) и А.Н. (22) пронајдена е марихуана, а кај А.Б. (24) пронајдена е дробилка со марихуана. При контролата е извршено легитимирање и преглед на 59 лица и пет патнички возила, известија од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Извлечено тело на старец од Тополка, бил пријавен за исчезнат

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

63-годишник загина во сообраќајка во битолско, со автомобилот излетал од пат

Катерина Ѓуровски

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Доживел срцев удар додека возел патник, почина таксист од Скопје