Полицијата заплени 24 компјутери од бизнисмен

Од:

МВР извести дека вчера полициски службеници извршиле контрола во деловно-трговски објект во Тетово, што го управувал В.А.(45) од гостиварското село Здуње.

При контролата биле пронајдени и одземени пет лаптоп компјутери и 19 други компјутери за кои В.А. не поседувал потребни документи.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Во Скопје „исчезнаа“ работници од Непал

Горан Наумовски

Кривична пријава за „предизвикување општа опасност“ против полициски служеник во Струмица

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

Запалено возило на скопјанец

Предраг Петровиќ

Мистерија во Германија: Морничава сцена на игралиште, пронајден крвав фустан на девојче

Предраг Петровиќ

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов