Полицијата санкционира 69 возачи во Лисиче, 11 за користење мобилен телефон

Од:

Полицијата вчера во скопската населба Лисиче изрекла вкупно 69 мерки, од кои 15 за некористење сигурносен појас, пет санкции за возење без возачка дозвола и 11 за користење мобилен телефон. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

МВР соопшти дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Од полицијата апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

Со такси лани превезени над 11 милиони патници

Ана Ололовска

Скопската собраќајна полиција изрече 122 прекршоци, 51 за брзо возење

Ана Ололовска

За три месеци во Тетово изречени 563 казни за возење без положен возачки испит и немање дозвола

Ана Ололовска

На автопатот Скопје – Велес вчера изречени 44 санкции за брзо возење

Ана Ололовска

Санкционирани 282 возачи на мотоцикли, 169 од нив не користеле кацига

Ана Ололовска

Во Скопје вчера 148 сообраќајни прекршоци, 45 санкционирани мотоциклисти

Ана Ололовска