Полицијата откри насад со околу 900 стебла канабис во охридско, приведени две лица

Од:

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе две лица откако во нива во охридско, според првичните информации, се откриени 890 стебла канабис.

Од МВР за МИА потврдуваат дека во текот на вчерашниот ден е спроведена акција од Одделот за сериозен и организиран криминал и СВР Охрид.

Имало и претреси на повеќе локации, а повеќе детали од полицијата најавуваат во текот на денот.

Би можело да ве интересира

Пресметка со пиштоли и ножеви во Сарај, има ранети

Жарко Настоски

ВИДЕО: Уапсени се 12 шверцери со дрога и оружје, претресени 20 локации во Скопје

Жарко Настоски

Голема полициска акција во Скопје, се апсат луѓе вмешани во трговија со оружје и дрога

Ана Ололовска

Приведен 17-годишен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Жител на тетовско му дал „Пасат“ на наводен купувач, утредента го нашол во оглас на интернет

Жарко Настоски

Возач загина на патот меѓу Ржаничино и Таор

Жарко Настоски