Полицијата најде кокаин во „Мерцедес“ на автопатот кај Желино, уапсени тројца гостиварци

Од:

Денеска (23.12.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во заедничка акција со СВР Тетово на наплатната станица Желино сопреа патничко моторно возило „мерцедес“ со швајцарски регистерски ознаки, во кое биле Х.И.(31) од селото Градец, Гостивар, С.Б (31) од с.Градец и А.Ш. (32) од Гостивар, соопшти МВР.

При извршениот преглед биле пронајдени пакувања со кокаин. Лицата се приведени во СВР Тетово и ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното Јавно обвинителство Тетово, се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

ОЈО Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог за уништување извршителски печат

А1он

Поднесено обвинение за гостиварец кој вршел семејно насилство врз сопругата и ќерката​

А1он

Арбен Таравари во водство пред Невзат Бејта за градоначалник на Гостивар

Мери Јордановска

Во Гостивар тепачка, полиција смирувала со истрели во воздух

Ана Ололовска

ОЈО Гостивар поднесе обвинение против дилер на дрога

А1он

Наставата во Тетово и Гостивар ќе продолжи да биде онлајн

А1он