Полицијата казнила 805 лица за неносење маски, четири лица ја прекршиле мерката за самоизолација

Од:

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија казнети се 805 лица по однос на мерката за неносење лична заштита на лице. На 213 лица им се издадени решенија за изолација, а 299 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што е утврдено дека четири лица не ја почитувале мерката за изолација и четири лица не ја почитувале мерката за самоизолација.

Би можело да ве интересира

Обид за убиство во Нови Сад: Во напуштена куќа двапати избоден маж во стомакот

Горан Наумовски

Во Охрид наредните денови посебен сообраќаен режим и засилени безбедносни мерки

Дете од Скопје дошло со пластичен пиштол во школо и го вперувал кон учениците

17-годишни девојчиња од Скопје повикани во полиција – на ТикТок се заканувале на соученичка

Анита Петровска Рајковиќ

Драма во Белград: Патрола на сообраќајната полиција спаси живот на бебе кое се гушеше

Посебен режим на сообраќај за велигденските празници во Скопје

Горан Наумовски