Полицијата казни 80 возачи за брзо возење вчера во Скопје

Од:

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот казни 80 возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од законски пропишаната во населено место на подрачјето на Град Скопје.

Во спроведената зајакната акциска контрола полицијата констатирала и 52 останати прекршоци.

Во периодот од 19.00 до 24.00 часот, соопшти денеска МВР, е спроведена и акциска контрола за прекршоци што ги прават возачи на мотоцикли, при што се констатирани осум прекршоци сторени од возачи на моторцикли.

Би можело да ве интересира

Викендот исклучени од сообраќај 77 возачи, 201 управувале со брзина поголема од дозволената

Ана Ололовска

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одбележување на Илинден

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Поради градежните зафати изменета трасата на автобуската линија број 9

Ана Ололовска

Во Скопје изминатиот викенд 28 сообраќајки, четворица потешко повредени

Ана Ололовска

Над 200 казнети возачи во Скопје: брзо возење, алкохол…

Ана Ололовска