Полиција прекинала семејна веслеба со 70 гости

Од:

Полицијата синоќа во село Здуње растурила семејна веселба на која присуствувале околу 70 гости. По добиена приајва полицијата отишла во ресторанот во кој се случувал настанот, а кој е во сопственот на 59-годишен гостиварец.

Бил повикан и Државниот пазарен инспекторат.

Сопственикот на локалот ќе добие кривична пријава за делото непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Би можело да ве интересира

Во Скопје уште девет жртви на Ковид-19, само еден од починатите имал над 70 години

Жарко Настоски

1.160 новозаразени со коронавирус, 30 лица починале

Жарко Настоски

Шахпаска на средба со директорите на градинките: Ако ги почитуваме мерките за заштита од Ковид-19 градинките се безбедни

Ана Ололовска

Вирусот се шири преку големи собири и прослави, покажуваат анкетите, кластерите тешко се лоцираат

Кристијан Ландов

Од понеделник 12 лекари и 20 медицински сестри ќе ги засилат воените екипи кои помагаат во здравство, најави Шекеринска

Ана Ололовска

Филипче: Се отвора ковид центарот на Клиниката за уво, нос и грло

Ана Ололовска