Полицајци физички нападнати од повеќе лица во Гошинце

Од:

Полициски службеници додека преземале службени дејства против дрвокрадци во селото Гошинце вчера биле физички нападнати од повеќе лица.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Полицијата во текот на вчерашниот ден открила и друг случај на дрвокрадци, откако полициски службеници околу 23 часот на локалниот пат од село Долно Количани кон село Пагаруша, скопско, додека вршеле службени дејствија, дале знак за запирање на две товарни возила натоварени со дрва, при што едното товарно моторно возило не ја почитувало наредбата и се насочило кон полициските службеници. Притоа, полициските службеници испукале неколку куршуми во воздух и во задната гума, но возилото на застанало.

По преземени мерки, во село Пагаруша било пронајдено товарното возило „Застава“, кое било одземено со огревните дрва, а известена била и Шумската полиција. МВР работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Во „сканија“ на автопатот Гевгелија – Демир Капија пронајдени 113 мигранти

Ана Ололовска

За време на полициски час две одделни физички пресметки во велешко

Ана Ололовска

Тракторист прегазил возач на мопед

А1он

Брвенчанец упатил закани и навреди кон полицајци на пункт

Ана Ололовска

Седумдесет и едногодишен маж пронајден починат крај Тиквешко Езеро

Ана Ололовска

Физичка пресметка во кичевското село Лешница

Ана Ололовска