Полицаец од Скопје вознемирувал неколку ученички

Од:

Вчера МВР добило пријава од средно училиште во Скопје дека полициски службеник вербално вознемирувал неколку ученички.

– Веднаш се преземени соодветни мерки за расчистување на случајот и известен е јавен обвинител и Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, а против лицето ќе биде поведена и постапка за утврдување на дисциплинска одговорност и суспендирање од работното место до донесување на решение во дисциплинската постапка – извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Маж од Ресен допирал малолетничка по телото

Ана Ололовска

Приведен крадец од Гостивар, украдениот мотоцикл пронајден и вратен на сопственикот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Прањиќ: Кокаинот беше пронајден во специјално направени бункери

Ана Ололовска

Приведен крадец од Штип, сторил кривично дело во Гостивар

Ана Ололовска

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска