Полицаец и полицајка повредени во сообраќајка во Росоман

Од:

Едно лице се здобило со потешки повреди, а три се полесно повредени во сообраќајката која денеска после 12 часот се случи во Росоман, помеѓу патничко моторно возило „пасат” со велешки регистарски ознаки и полициско возило „Јети”.

dobivaj vesti na viber

Дежурниот лекар во Брза помош Кавадарци, доктор Ратко Грков, изјави дека две од полесно повредените лица се полициски службеници, полицајка и полицаец. Сите четири лица на средна возраст, биле пренесени во кавадаречката болница.

Би можело да ве интересира

Прегазен малолетник во Прилеп, возачот избегал

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Кичево-Охрид

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Во тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад повредени се две жени и две деца од Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Тешко повредени двајца пешаци од Беровско, откако во нив удрил автомобил

Ана Ололовска

МВР со детали за вчерашната сообраќајка во Прилеп: Повредени 40 лица

Ана Ололовска

Две лица се тешко и уште неколкумина лесно повредени по судар на два автобуса во Прилеп

Маја Илиевска-Пачемска