Поднесено обвинение за гостиварец кој при семејно насилство телесно ја повредил сопругата

Од:

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело „телесна повреда“, соопшти Јавното обвинителство.

Обвинетиот 32-годишен жител на Гостивар, додаваат од ЈО, при вршење семејно насилство во семејната куќа во гостиварската населба Циглана, телесно ја повредил неговата сопруга.

– На 17 август тој физички ја нападнал оштетената со повеќе удари со раце и нозе по телото и главата, ја влечел и ја соборил, па и го одзел мобилниот телефон и 5.000 денари кои оштетената ги имала кај себе, посочуваат од ЈО.

Би можело да ве интересира

Пронајдено телото на 62-годишниот тетовец кој исчезна на 31 декември

Катерина Павлова-Николовска

Со возило излетеле од пат па побегнале, тројца малолетници подоцна побарале лекарска помош

Катерина Павлова-Николовска

Фатени крадци во Свети Николе, ограбиле продавница

Жена од струмичко силувана од повеќе лица

Катерина Павлова-Николовска

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

40-годишен маж од Стајковци загина во сообраќајка

Ана Ололовска