Поднесена кривична против двајца кичевци за „незаконско влијаење врз сведоци“

Од:

Против двајца кичевци е поднесена кривична пријава поради тоа што „незаконски влијаеле врз сведоци“.

Како што соопшти МВР, надворешната канцеларија за криминалистички работи од Кичево поднела кривична пријава против двајца кичевчани на возраст од 22 и 25 години, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „незаконито влијание врз сведоци”.

На 09.07.2019 година пријавените пратиле телефонски пораки со закана кон 21 годишно лице од Кичево, поради тоа што претходно дал изјава како сведок во постапка против нив пред Основниот суд во Кичево.

Би можело да ве интересира

Барања за притвор за неовластено држење пиштол

Ана Ололовска

Две лица осомничени за изнуда

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се самозапали 40-годишен маж од Кочани

Ана Ололовска

На бензинска кај „Долно Блаце“ приведени лица со лажни документи

Ана Ололовска

ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев, го упати на Законодавно-правната комисија

Ана Ололовска

Петровска: Паушални се обвинувањата на ВМРО-ДМНЕ за набавката на новите лични документи

А1он