Почувствуван земјотрес во Виница и околината

Од:

Земјотрес со локална Рихтерова магнитуда од 2,4 степена е регистриран ноќеска во 00 часот и 21 минути во епицентралното подрачје Делчево-Берово, на 100 километри источно од Скопје.

Земјотресот е почувствуван од населението на Виница и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес со магнитуда од 6,1 степени по Рихтер погоди пограничен реон меѓу Индија и Мјанмар

Земјотрес во близина на Кичево

А1он

Земјотресот во Албанија почувствуван во западните делови од државава

А1он

Почувствуван уште еден земјотрес во Дебарско

Катерина Павлова-Николовска

Дебрани исплашени од земјотресите ги напуштаа домовите

Серија земјотреси утрово ја стресоа Македонија

Катерина Павлова-Николовска