Починал работник по повреда на работно место

Од:

Во Ургентниот центар во Скопје вчера околу 15:30 часот било донесено повредено лицето А.Г. (25) кој се повредил на работното место, известуваат од МВР.

Додека местел салонитни табли, една од таблите се скршила и тој паднал директно на глава. Од страна на доктор на КАРИЛ му биле константирани тешки телесни повреди опасни по живот. На повредениот му била укажана помош, но и покрај тоа тој починал околу 21 часот. Се преземаат мерки за целосно рачистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

ВИДЕО: Скопје блокирано поради меѓувладината седница со Косово

Маја Илиевска-Пачемска

„Европскиот воз“ од Скопје пристигна во Солун

А1он

Изменет режим на сообраќај во Скопје

Одбележани 80 години од Првиот скопски партизански одред

А1он

87-годишен скопјанец го подметал пожарот кај „Француски гробишта“

Катерина Павлова-Николовска