Почина уште едно лице повредено во пожарот кај Струмица

Од:

На Клиниката за хирушки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, изутрината почина уште едно лице, 54-годишниот Војо Гркланов од стумичкото село Вељуса, кој беше повреден во пожарот кој избувна на 23 јули во местото Чамчифлик кај Струмица.

Тоа е четврта жртва во пожарот во Струмица. На 28 јули почина 30-годишниот струмичанец Митко Георгиев, а на 24 јули на повредите им подлегнаа браќата, 46-годишниот Пено и 50-годишниот Блажо Стојкови, вработени во „Македонски шуми“.

На Клиниката е хоспитализирано уште едно дете со 40 отсто изгореници од втор и трет степен кое е во добра здравствена состојба.

За огнената стихија кај Струмица е осомничена 24-годишната Струмичанка Е.М., која запалила стари алишта под еден жбун, при што предизвикала пожар од поголеми размери.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Голем шумски пожар во близина на Велес

А1он

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

А1он

1 comment

vesna 05/08/2012 - 17:07 at 17:07

Ne mozam da svatam sto ni se slucuva.Dali ovie luge bea soodvetno lekuvani i kolku imame strucni doktori za vakvi pacienti .Najprvo bese kazano deka edno lice e vo teska sostojba da na kraj skoro site pocinaa.Neka odgovori ministerot koj e vinoven sto ne bea spaseni ovie mladi luge, a ne sekoj den da ni zboruva za nekakvi reformi ….. Sramota

Reply

Leave a Comment

3 × 5 =