Почина Енвер Малиќи, заменикот градоначалник на Скопје

Од:

Енвер Малиќи, заменикот градоначалник на Град Скопје, починал денеска во болницата „Систина“, откако беше хоспитализиран поради низа здравствени проблеми, а беше заразен и од коронавирусот.

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје, го назначи Енвер Малиќи за негов заменик пред три години, во 2017 година.

Малиќи на последните локални избори беше избран како советник на град Скопје од листата на ДУИ. Тој беше управител на компанијата „Гемак трејд“ и сопственик на хотелот „Парк спа“ на кејот на Вардар во Скопје.

Би можело да ве интересира

582 нови случаи на Ковид-19, починале 13 лица

Жарко Настоски

За вакцинација се пријавиле 111.000 граѓани, досега имунизирани 1.677 здравствени работници

Жарко Настоски

Филипче со двоен аршин: Молчи за преку ред вакцинираниот информатичар од Скопје, а секретарот од Охрид експресно го разреши

Зголемување од 3,9 проценти на новозаразени со Ковид-19, процентот на позитивност во просек 14,7 посто

Ана Ололовска

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 671 пациент со Ковид-19

Ана Ололовска

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 24 пациенти

Ана Ололовска