Почина 38-годишната кавадарчанка повредена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Од:

Почина Ј.В.М. (38) од Кавадарци, која вчера беше тешко повредена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје, по наплатната станица Отовица.

Како што се наведува во МВР-билтенот, сообраќајна незгода се случила меѓу патничко возило „бмв“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ц.(29) од Велес, патничко возило „мазда“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Р.Ј.(31) од Велес, патничко возило „шкода октавија“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од С.М.(37) од Кавадарци, патничко возило „мазда“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.Д.(52) од Прилеп, патничко возило „мицубиши аутлендер“, управувано од М.К.(53) од Скопје, товарно возило „мерцедес“, со велешки регистарски ознаки, управувано од О.А.(60) од Велес и влекач, со непозната марка и регистарски ознаки, управувано од непознато лице, кое го напуштило местото на незгодата.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле С.М. и сопатниците во патничкото возило „шкода октавија“, Ј.В.М.(38) и 11- годишна малолетничка, и двете од Кавадарци, додека со телесни повреди се здобиле возачите Р.Ј. и Р.Д. Повредените биле пренесени во Општата болница Велес, додека Ј.В.М. била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде починала.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес.

Би можело да ве интересира

Утре ден на жалост во Куманово

Ана Ололовска

Д-р Арсенков: Двајца од повредените во Романовце во тешка здравствена состојба, бремена жена со втор степен изгореници на Клиниката „Св.Наум Охридски“

Ана Ололовска

Дебранец се обидел да силува сограѓанка

Ана Ололовска

Д-р Хасани: Повредените во вчерашната експлозијата се во многу тешка здравствена состојба

Ана Ололовска

Кај лице од село Лојане пронајден пиштол „Десерт Игл“ и рамка со куршуми

Ана Ололовска

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Ана Ололовска