Почина 20-годишно момче од Радовиш кое претходно било уапсено од полицијата

Од:

Вчера во 15.35 часот во полициска станица Радовиш е пријавено дека во Клиничката болница Штип починал 20-годишниот В.А. од Радовиш, на кого му се слошило, откако претходно бил уапсен од страна на полициски службеници по извршен претрес во неговиот дом со судска наредба, при што била пронајдена марихуана.

По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Штипјанец ја истепал својата мајка, а потоа нападнал и полицаец

Ана Ололовска

40-годишен скопјанец пронајден мртов во својот дом

Ана Ололовска

Тешко повреден работник во Зоолошката градина во Скопје, однесен во Комплексот клиники

Ана Ололовска

21-годишна девојка од струмичко со употреба на сила овозможила двајца да силуваат малолетничка

Ана Ололовска

Пронајдени се Аниса и Мелиса

Ана Ололовска

Се уште се трага по Аниса и Мелиса

Ана Ололовска