По невремето, поплава во Долни Подлог, жителите бараат помош

Од:

Кочанското село Долни Подлог е најтешко погодено од синоќешното невреме, улиците и дворовите на куќите се поплавени.

Тимот на Градскиот фудбалски клуб Осогово е на терен и му помага на населението.

Тие преку Твитер, упатуваат апел до сите кои се во можност и имаат механизација за испумпување на вода, да им помогнат на жителите на Долни Подлог.

Од УХМР предупредуваат дека до недела ќе преовладува променливо облачно време со услови за пороен дожд и грмежи, а на места и во форма на невреме со интензивен дожд.

Би можело да ве интересира

Пороен дожд ги поплави Њујорк и Њу Џерси, загинаа најмалку 23 лица

А1он

Попладне нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1он

Од утре попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Пожари и поплави во Италија, евакуирани над 800 луѓе

Мери Јордановска

ВИДЕО: Канализација ја поплави Кисела Вода, пукна главната цевка на градилиште за нова десеткатница

Маја Илиевска-Пачемска