Пламна пожар во библиотека, повреден е еден пожарникар

Од:

На 17.10.2022 во 16.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Рампо Левката“ настанал пожар во стара напуштена библиотека.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а притоа со повреди се здобил пожарникарот Д.Б.(45) од Прилеп, констатирани во Општа болница Прилеп.

Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Би можело да ве интересира

Куче и мачка се осомничени дека предизвикале два пожари во Јапонија минатата година

Горан Наумовски

Во старата новосадска дискотека се пронајдени две јагленосани тела

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешната дискотека, се стравува дека има и мртви

Горан Наумовски

Голем пожар во Сплит, гори магацин за автомобилски гуми

Скопјанец предизвикал пожар во домот „Ранка Милановиќ“

Запален објектот „Ранка Милановиќ”: Спасен човек, повреден пожарникар

Ана Ололовска