Пијан скопјанец кршел и дивеел на Клиниката за токсикологија

Од:

Медицинска сестра од Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во вечерните часови на 15. ноември во полиција пријавила агресивно однесување на маж кој претходно бил донесен во алкохолизирана состојба.

Медицинската сестра пријавила дека по укажаната помош, човекот почнал агресивно да се однесува и да крши предмети.

Тој бил приведен во Полициската станица Центар и против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Би можело да ве интересира

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он