Петров: Легализација за едно евро на балконите и доградбите во Карпош

Од:

Кандидатот за градоначалник на општината Карпош од „Сојузот за иднината“, Андреј Петров на жителите од оваа општина им вети легализација за едно евро на балконите и доградбите во Карпош.

„На тој начин овие лојални граѓани на Карпош ќе имаат еднакви услови со останатите. Со зголемувањето на семејствата голем дел од овие наши граѓани ги претворија терасите во спални соби, во кујни. Тоа го направија во услови на намален стандард и отежната живеачка”, рече Петров.

„Паралелно со тоа сакам да ви најавам уште еден дел од мојата програма, а тоа е воведувањето „сервис за домување“ на општината преку организирање одржување на објектите, на зградите, со хаусмајстори или домари платени од општината.

– На овој начин ќе бидат вработени согласно законот за волонтери, околу илјада луѓе во Општина Карпош. Тие ќе имаат обврска да се грижат за колективните објекти во општината”, додаде Петров.

Би можело да ве интересира

Затворени гласачките места во Косово

А1он

Путин со порака од изолација пред изборите: Граѓаните да ја покажат својата љубов кон татковината

А1он

Власта предлага во Србија на 3 април да се одржат редовни избори за претседател, за градот Белград и вонредни парламентарни избори

А1он

Кандидати на ВМРО-ДПМНЕ: Две жени и четворица мажи можни кандидати за градоначалници во скопски општини

Кристијан Ландов

Експратеникот Стојкоски можен кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ

ДКСК: Огласите за вработување непосредно пред Локалните избори не се во духот на доброто управување

А1он

1 comment

PRASANJE 30/03/2013 - 14:39 at 14:39

ANDREJ ZA ZAL ZALUDNO E SVE. STO I DA PRAVITE SEKADE TIE CE POBEDAT.
DAJ OSVESTETE SE. NE IZLEGUVAJTE VO VTOR KRUG ODITE SI OD SEKADE OPSTINI, PARLAMENT…..
VAKA SAMO IM DAVATE LEGITIMITET

Reply

Leave a Comment

three × 5 =