Петнаесетгодишно девојче загина во сообраќајка во Струмица

Од:

Возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ф.С. (21) од село Радово излетало од патот на излезот од Струмица кон село Дабиле. Во несреќата загинала 15-годишна сопатничка од село Радово.

Возачот и другата сопатничка Н.С.(20) со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Медицинскиот центар во Струмица за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот се врши од страна на увидна екипа од СВР-Струмица.

Би можело да ве интересира

Полициски службеници со предупредувачки куршуми се обиделе да сопрат возач

Татјана Ташкова

Спасени двајца браќа кои со мотицикли се загубиле на Шар Планина

Ана Ололовска

Двајца работници повредени по пад од висина

Ана Ололовска

15-годишно момче се удави во Пчиња

Ана Ололовска

Се запали бугарски камион на патот од Крива Паланка кон Деве Баир

Четири малолетнички злоупотребиле фотографии на сограѓанки на „Инстаграм“