Петмина повредени во сообраќајна несреќа во Охрид

Од:

На 17.7.2022 во 16.25 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на локален пат во близина на охридското село Велестово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патнички моторни возила „рено“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Ѓ.(26) и „Ннисан“ со скопски регистарски ознаки, управуван од М.Д.(37) од Скопје.

dobivaj vesti na viber

Притоа, со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Охрид, се здобиле возачот на возилото „рено“, како и сопатниците Л.Ј.(22), Г.Ш.(41), Б.Т.(54), сите од Охрид, додека со телесни повреди се здобил В.Ч.(56) од Охрид.

Увид на местото извршиле полициски екипи.

Би можело да ве интересира

Уапсен крадец од Охрид

Уапсена охриѓанка барана со потерница, осуденa за тешка кражба

Горан Наумовски

Пливачи со години не добивале награди од охридскиот маратон, Пецаков им пратил покани и чека одговори

Кристијан Ландов

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Оштетен виртуелниот паметник за Григор Прличев во Охрид

Нервозен охриѓанец истепал две момчиња и неколкумина полицајци