Петмина насилници нападнале семејство

Од:

На 3.10.2022 полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода С.П.(34), Т.П.(32), двајцата од Росоман, Г.С.(25), Н.Н.(34) и В.С.(36), тројцата од Прилеп, постапувајќи по пријава од Р.Н.(35) од с.Мелница, Општина Чашка, според која додека тој и членови на неговото семејство со патнички возила патувале од с.Мелница кон с.Цапари, битолско биле физички нападнати од неколку лица кои биле со патнички возила „поло“, со кавадаречки ознаки и „БМВ“, со прилепски ознаки.

dobivaj vesti na viber

По преземени мерки и активности лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

„Ќе ти го отворам черепот“: Брутално врсничко насилство во Белград, претепана соученичка затоа што е одлична студентка

А1он

Расчистено насилството во Куманово, насилниците лишени од слобода

Скопјанка е нападната од нејзиниот поранешен сопруг

Горан Наумовски

Таткото на малтретираната тенисерка во Белград: Ништо не погрешив, во Кина е тоа дозволено

А1он

(ВИДЕО) Хорор од Белград го шокираше светот: Уапсен татко кој брутално ја претепа својата ќерка тенисерка на тренинг

А1он

Жената која крвнички ја тепа својата ќерка: На социјалните мрежи ја нарекува „принцеза на мама“, а дома брутално ја малтретира

А1он